Siz hayal edin biz yapalım…

ipeklogo_yatay.jpgYazılım hayatıma başladığım günden bu yana kadar yazılımı sadece kod olarak görmedim. Yazılıma duygu ve ruh vermek için uğraştım. Insanların hayatlarını kolaylaştırdıkça onların mutluluklarını görmekten büyük bir haz duydum. Modern dünyada en değerli şey zamandır. Yazılımlar, teknolojiler insanların hayatını kolaylaştırmalı, harcadıkları zamanı azaltmalı, harcanan zamanı azaltırken iş verimliliğinide arttırmalı ve gelişen çağa uygun olarak mobilize olmalı… İşyeri kavramı 4 duvar arasına sıkışmış sabit bir mekandan uzaklaşmalı, bir kafe, bir göl kenarı artık bizim işyerimiz olmalı, dünya artık buraya giderken bizimde zamanın ruhunu yakalamamız gerekiyor. Yeniliklerden korkmamak lazım, yenilikler eğer bizim işimizi kolaylaştıracaksa alalım. Ama sırf yeni birşey diye, her yeniyide içselleştirmek zorunda değiliz.

Bir arkadaşımın seneler önce söylediği bir söz vardı.

“Çalışmak için yaşanmaz, yaşamak için çalışılır.” 

Bu sözün doğruluğunu bugünkü iş hayatına baktığımda çok daha net görüyorum.

Insanlar uygun yazılım ve teknolojileri kullanarak kazandıkları zamanı ailelerine, annesine, babasına, eşine, çocuklarına, arkadaşlarına ve tabikiii kendilerine harcamalılar…

Pek çok genç arkadaşa bakıyorumda yazılımda şu teknolojiyi kullandım, bu teknolojiyi kullandım demek için uğraşıyorlar. Terimlerin içinde kaybolup gidiyorlar. Yazılım insanların hayatlarını kolaylaştırmadıktan sonra bir anlam ifade etmez. Pekçok arkadaş sırf farklı teknolojiler kullanabilmek adına insanların hayatlarını zorlaştırdıklarının farkında değiller. Çalışanlar yazılımın ihtiyaçlarını karşılamak için o firmada bulunan kişiler değillerdir, tam tersine yazılımlar insanların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilir.

Siz hayal kurun, biz en iyi bildiğimiz iş olan yazılım geliştirerek sizin ailenizle daha çok zaman geçirebileceğiniz zamanı yaratalım. Bu konuda hiç çekinmeden benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s